svētdiena, janvāris 13, 2008

X360: Atskats - Viva Pinata

Atskata iesūtītājs: maikijs

Spēlēts uz: Xbox 360
Piešķirtais vērtējums: 10/10

Kad pirmo reizi izdzirdēju šo nosaukumu, man likās, ka tas ir kaut kas meksikānisks!

Tā nu es iegādājos XBOX360 un izrādījās, ka starp esošajām spēlēm ir arī Viva-Pinjata! Ieslēdzu konsoli, ieliku šo spēli un par lielu brīnumu izrādījās, ka man būs jāveido savs dārzs ar saviem dzīvniekiem!

Spēle sākas ar to, ka tev tiek piešķirts neliels zemes pleķītis, kurš tev sākumā ir jāsaved kārtībā, pirms kaut kādām dārza darbībām. Tev tiek iedota lāpsta, ar kuru tev ir jāsasit nevēlamie priekšmeti savā topošajā dārzā. Tur ir dažādi akmeņi, riepas, koka gabali un cita draza. Kad tu esi to izdarījis, tad beidzot sākas tas mirklis, ko es gaidīju visvairāk, sākt kaut ko stādīt! Sākumā tu ar lāpstu sit pa zemi, lai tajā varētu iesēt zāli. Kad tu esi iesējis nedaudz zāli, tad tavā dārzā ierodas pirmais iemītnieks, Tārps. Visi iemītnieki sākumā ir melnbalti, bet kad viņi kļūst par taviem dārza iemītniekiem, viņi maina savu melnbalto krāsu uz kādu spilgtāku krāsu vai pat paliek krāsaini. Lai tu varētu savā dārzā dabūt jaunus dzīvniekus, tev ir jārūpējas par savu dārzu. Katrai dzīvnieku sugai ir nepieciešams kaut kas, kas viņus piesaistītu tavā dārzā. Tāpēc tev ir dārza žurnāls, kurā tiek fiksēti dzīvnieki, kas apmeklē tavu dārzu. Žurnālā ir teikts, kas ir nepieciešams, lai šis konkrētais dzīvnieks kļūtu par tava dārza iemītnieku.

Spēlē ir arī leveli (līmeņi). Kopā ir nedaudz virs 50 līmeņiem. Ar katru līmeni tavu dārzu ievēro jaunas dzīvnieku sugas. Lai sasniegtu nākamo līmeni, tev, piemēram, ir jāizaudzē koks, jāizaudzē kāda puķe, jāiegūst kāds jauns iemītnieks savā dārzā vai jāsapāro kāds no dzīvniekiem. Lai sapārotu kādu dzīvnieku ir jābūt tā, lai divi dzīvnieki no vienas sugas obligāti būt tava dārza iemītnieki. Katrai sugai ir jādara savādāk, lai viņi sapārotos. Parasti viņiem ir kaut kas jāapēd, bet galvenais, lai viņiem būtu sava māja. Pirms katras pārošanās ir maza minispēle, kur viens dzīvnieks atrod otru, ejot caur mīnu lauku, kura ceļa tu vari savākt šokolādes naudu! Kad dzīvnieki ir pabeiguši savu pārošanās rituālu, viņiem tiek atnesta ola, kura pēc neilga laika izšķiļas.

Šajā spēlē ir arī veikali, kur tu vari nopirkt dažādas sēklas, aksesuārus savam dārzam, mājas saviem dzīvniekiem, palīgstrādniekus savam dārzam un pat dažus dzīvniekus. Veikalā tu norēķinies ar šokolādes valūtu, kuru tu iegūsti pārdodot kaut ko, piemēram kokus, puķes un savus dzīvniekus. Jo tev ir augstāks līmenis, jo vairāk preču tu vari nopirkt.

Tev ir arī inventārs, ar ko uzkopt savu dārzu. Inventārā ietilpst lāpsta, lejkanna un zāles sēklas. Tu vari palielināt arī savu inventāru līmeni, piemēram, vēlāk tu varēsi rakt arī dīķus savā dārzā, jo tavai lāpstai būs augstāks līmenis.

Tavam dārzam ir arī kaitēkļi! Visi dzīvnieki, kas kaitē tavam dārzam ir sarkanā krāsā. Viņi parasti mēdz saindēt tavus dzīvniekus, kā rezultātā ir jāizsauc vietējais ārsts, kas protams maksā naudu. Ja tu neizsauc ārstu, tad no veca koka izlido ārā kāds vīrelis un sasit tavu dzīvnieku kā tādu Pinjatu! No sasitā dzīvnieka izkrīt konfektes, kuras apēd pārējie dzīvnieki. Sasistais dzīvnieks nonāk atpakaļ ārpus tava dārza un nav vairs tava dārza iemītnieks.

Ar laiku tava dārza teritorija kļūst plašāka. Tu vari uzreiz savā dārzā iegūt vairāk dzīvnieku, bet tavs dārzs nevar būt arī pārlieku pārpildīts. Ja tas būs pārlieku pārpildīts, tad uz tavu dārzu vairs nenāks neviens dzīvnieks, varbūt pat kāds pametīs tavu dārzu.

Spēlei ir ļoti lieliska grafika. Vienkārši ideāla priekš tāda veida spēles. Krāsas ir tik košas, viss ir tik spilgts un smuks! Visi dzīvnieki izskatās kā Pinjatas! Ļoti skaisti izskatās, kad līst lietus un ir pērkona negaiss. Apkārtne ir rūpīgi uztaisīta. Grafikai vienkārši nav mīnusu.

Spēles gameplays ir ļoti vienkāršs. Ar vienu analogu tu pa dārzu vadi tādu apli, ar ko tu visu dari, piemēram iestādi, izroc vai izvēlies kādu dzīvnieku.

Spēlei ir arī ļoti laba mūzika. Tāda mierīga... Viss, kas notiek apkārt un tavā dārzā kopā ar spēles mūziku ir ļoti skaisti!

Es iesaku šo spēli uzspēlēt katram, kuram ir XBOX360. Šī tik tiešām ir lieliska spēle!

Spēlēts uz XBOX 360. Pieejams vēl uz PC.
Spēlei dodu pelnītu 10/10.

Diskusija par Viva Pinata KonsoLV Forumā.

2 komentāri:

Anonīms teica...

Tas apraksts kautkā neliecina ka spēle būtu pelnijusi 10/10. Tu stāstiji vairāk kas tur notiek nevis par to kāpēc tā ir tik lieliska. Pietam 10/10...

Anonīms teica...

nu ok ;)
naakam reiz centiishos labaak uzrakstiit ;)
wel jau esmu tik iesaaceejs :)